Kursor

dodatki na bloga

czwartek, 30 sierpnia 2012

Streszczenia Odcinków

                                                                Odc.1


Ojciec Luciany, Galdino Jacinto, wyjaśnia Aquilesowi, że susza zniszczyła jego plantację i nie ma za co wykupić swojej hipoteki. Zapowiada jednak, że sprzeda traktor i odda mu pożyczkę co do grosza. Zarządca śmieje się, że nigdy nie dostanie wystarczająco pieniędzy, aby pokryć swoje długi i radzi mu, aby się nie śpieszył, bo wszystko da się załatwić. Prosi, aby mu zaufał.
Rodrigo (Gabriel Soto) i jego młodszy brat Patricio (Brandon Peniche) przyjeżdżają do miasteczka, aby wybrać się na wspinaczkę skalną. Roselena martwi się, że coś złego może stać się jej ukochanym synom. Narzeczona Rodriga, Gala (jessica Coch) uspokaja ją i oświadcza, że jak zwykle przesadza.

Aquilles zleca Procopio ważne zadanie. Luciana pociesza ojca. Nagle pojawia się miejscowa czarownica Sabina. Przepowiada Galindo, że czeka go wiele wylanych łez.

Rodrigo i Patricio rozmawiają o wejściu na górę z trudniejszej strony. Starszy brat przypomina Patricio, że góry mogą być bardzo niebezpieczne i należy być ostrożnym.

Galdino wyznaje żonie Paz, że od kilkunastu miesięcy jest na kredycie u Aquillesa, który ma akty własności ich domu i ziem. Kobieta zapewnia męża, że pokonają problemy i wkrótce wyjdą na prosto. Galdino uważa, że nadszedł czas, aby Luciana poznała prawdę. Nie chce, aby córka płaciła za jego błędy. Paz z ciężkim sercem godzi się z decyzją męża. Procopio podkłada ogień pod plantację Galdino.

Roselena drży o życie syna. Uważa, że Patricio na zbyt chce dorównać bratu i nie myśli rozsądnie. Jej mąż Maximino (Roberto Blandon) uważa, że żona jak zwykle przesadza.

Galdino idzie na pole i orientuje się, że ktoś podpalił jego plantację. Mężczyzna dostaje ataku serca. Luciana biegnie ojcu na pomoc.

Rodrigo i Patricio wspinają się. Są już blisko szczytu góry, kiedy nagle zacisk puszcza i chłopak spada w przepaść


                                                          Odc . 2


Patricio ma złamany kręgosłup. Galdino umiera. Rodrigo dzwoni do ojca i informuje go o wypadku brata. Aquiles pojawia się z wizytą u Galdino. Uświadamia Paz, że teraz ona będzie musiała spłacić długi męża. Rozgoryczona Luciana wpada w gniew. Tuż przed wyjściem ze szpitala Aquiles oświadcza zebranym, że ostatnią wolą Galdino było to, aby Luciana została jego żoną. Dziewczyna nie może w to uwierzyć. Aquiles proponuje, że jeśli zostanie jego żoną, umorzy wszystkie długi jej rodziny. Gdy Luciana odmawia, obwieszcza, że przejmuje ich dom.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz